14 noyabr, Fineko/abc.az. Maşın və avadanlıqların, avtomobil, qoşqu və yarımqoşquların istehsalı sahələrində 2025-сi ilin yanvar-oktyabr aylarında 506,1 milyon manatlıq məhsul istehsal edilib.
ABC.AZ DSK-ya istinadən xəbər verir ki, əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə maşın və avadanlıqların istehsalı 1,2 faiz, avtomobil, qoşqu və yarımqoşquların istehsalı isə 22,5 faiz azalıb.
2025-сi ilin yanvar-oktyabr aylarında 3280 ədəd və ya əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 1153 ədəd az minik avtomobili istehsal olunub.
01.11.2025-ci il vəziyyətinə hazır məhsul ehtiyatı 168 ədəd təşkil edir. Yanvar-oktyabr aylarında əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə traktorların istehsalı 13,7 faiz, yük avtomobillərinin istehsalı isə 31,6 faiz azalıb.

November 14, Fineko/abc.az. Over Jan-Oct 2025, output for 506.1 million manats was produced in the industries of machinery and equipment, automobiles, trailers and semi-trailers.
ABC.AZ reports, referring to the State Statistics Committee, that compared with Jan-Oct 2024, the production of machinery and equipment decreased by 1.2%, while the manufacture of cars, trailers and semi-trailers decreased by 22.5%.
From January to October 2025, 3,280 automobiles were produced, or 1,153 vehicles less against Jan-Oct 2024.
As of 01.11.2025, the stock of finished products is 168 motor vehicles. From January to October, tractor production declined by 13.7% and truck production by 31.6% against Jan-Oct 2024.